Tähed veinimaailmas

Mida teeksid Sina, kui Sa oleksid maailmakuulus, maailma erinevad paigad läbi reisinud ning Sul oleks piisavalt raha ja võimalusi, et teha midagi iganes hing ihkab?

Muidugi Sa ostaksid veinimõisa ja teeksid enda veini! 

Paljud on kindlasti kuulnud, et vaprad ja ilusad Angelina Jolie ja Brad Pitt aastaid tagasi alustasid rosé veini valmistamist Lõuna-Prantsusmaal ja hiljuti tuli uudis, et USA päritolu laulja ja muusikaprodutsent Post Malone proovib oma tätoveeritud kätt samuti Provance´i rosé veini valmistamises. Peab olema ikka enesekindel mees, kes end just rosé veinidega seostab! Kusjuures sama enesekindel mees on ka Bon Jovi, tehes samuti kvaliteetset rosé´d Lõuna-Prantsusmaal.

Toon allpool välja mõned tuntud muusikud, näitlejad, sportlase ja isegi poliitiku, kes omavad enda veinimõisa või on teinud koostööd mõne veinitootjaga, et valmistada endanimeline või enda eelistuste kohane jumalate jook.

Donald Trump – Trump Winery

USA, Virginia, Charlottesville

trump winery

Meritage – tähendab, et tegemist on USA veiniga, mis koosneb Bordeaux punastest viinamarjadest (Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot)

Kuigi härra Trump on ise täiskarsklane, siis omandas ta aastal 2011 Virginas uhke veinimõisa, kus valmistatakse heal tasemel vahuveini, kui ka punast ja valget veini.

Veinimõisa uus omanik on Donaldi poeg – Eric Trump, kes hetkel ka veiniäri juhib.

https://www.trumpwinery.com/

Sting ja Trudie Styler – Il Palagio veinimõis

Itaalia, Toscana

Muusik Sting ja filmi produtsent Trudie elavad Itaalias ja omavad Il Palagio veinimõisa maagiliselt kaunis Toscana veinipiirkonnas.

sting message in a bottle
Message In a Bottle

Kokku 350 hektaril kasvatakse viinamarju veinide tegemiseks, oliivipuid õli ning mesilasi mee valmistamiseks.

Huvitav fakt on see, et esimestele veinidele pandi nimed Stingi laulude järgi: Message in a Bottle (nii valge kui punane versioon), When We Dance, Sister Moon.

https://www.il-palagio.com/

AC/DC – Warburn veinimaja

Austraalia, Uus-Lõuna-Wales

acdcwine
Veinisari, mis rokib

Maailmakuulus rokkbänd AC/DC on teinud veinidealast koostööd Austraalia veinimaja Warburn, kes on suuruselt kaheksas veinitootja Austraalias.

Nende valikust leiab sarnaselt Stingiga veinid, mis on saanud nimed armastatud laulude järgi: Back in Black Shiraz, You Shook Me All Night Long Moscato, Highway to Hell Cabernet Sauvignon, Hells Bells Sauvignon Blanc. Veinid ei ole küll hetkel meie turul saadaval, kuid keskmine hind on neil ca 20-30 eurot.

https://www.warburnestate.com.au/ac-dc-the-wine/

Drake – Mod Sélection

Prantsusmaa, Champagne

mod-selection-reserve-set
Mod Sélection Brut Reserve Vintage 2008

Räpparid ja säravad šampanjapudelid on meile tuttavad paljudest muusikavideotest. Räppar Drake (tuntud ka kui @champagnepapi Instagramis) aga mitte lihtsalt ei näita šampanjapudeleid oma videotes, vaid lausa lansseeris luksusšampanjade brändi nimega Mod Sélection,  omades 16 hektarit Vallée de la Marne´i ja Cotes des Blanc´i piirkondades Champagne´is. Saadaval on Mod Sélection Brut Reserve Vintage 2008 ja Mod Sélection Rosé Vintage 2008.

Kuna 2008 on üks Champagne´i parimaid aastakäike, siis nende šampanjade hinnad algavad ca 500 eurost.

https://modselectionchampagne.com/

Sarah Jessica Parker – Invivo

Uus-Meremaa, Marlborough ja Lõuna-Prantsusmaa

invivo wine
X, SJP

Näitlejatar alustas aastal 2019 koos kahe andeka Uus-Meremaa veinimeistriga koostööd, mille eesmärgiks oli teha üks mõnusalt karge ja ergas ning palju armastatud Uus-Meremaa Sauvignon Blanc, mille nimeks sai “X, SJP”.

Saadaval hetkel vaid USA-s, UK-s ja Aasias. Samas, kui see vein oleks ka meil kauplustes müügil, kas Sina ostaksid seda ca 15 euro eest?

SJP sai esimese veini lansseerimisest tuule tiibadesse ja juba on ta Lõuna-Prantsusmaal, et valmistada veinisõprade seas samuti viimasel ajal populaarset veini – kahvatu roosat Prantsuse rosé veini.

Jääme põnevusega ootama, kuhu veiniriiki näitlejatar järgmisena oma kontsa mulda torkab!

https://invivoxsjp.com/

Drew Barrymore – Barrymore Wines

USA, California, Monterey County

barrymore wines
Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögivein

Näitlejatar Drew Barrymore on veini valmistanud alates aastast 2012, hetkel teeb ta koostööd Californias asuva Carmel Road veinimajaga. Drew eesmärgiks on teha kergelt joodavat igapäeva-veini, mis sobiks nii veinisnoobile kui ka veinivõhikule. See seletab hästi ka tema veinivalikut: puuviljane Pinot Grigio, värske rosé Pinot Noir´i viinamarjast ning kerge ja marjane punavein Pinot Noir´ist. Kusjuures ka hinnad on igapäeva-veinile sobilikud – ca 10-12 eurot.

Huvitav fakt: Drew kirjutab kõikide oma veinide kirjeldused ise ja võib öelda, et need ei ole tüüpilised veinimeistri kirjeldused. Üks näide (Barrymore Rosé): “See meenutab mulle aegu, mis veedetud sõprade ja pere seltsis, kes on kogunenud pika laua taha, et nautida head toitu ja naeru lõputul suvepäeval.”

https://www.instagram.com/explore/tags/barrymorewines/

David and Victoria Beckham

USA, California, Napa Valley

See kuulus paarike sai “veinipisiku”, kui nad elasid Hispaanias ajal, mil David mängis Real Madridi jaoks. Vici tegi samal ajal tutvust kohalike veinidega, mida sellises veiniriigis muidugi on keeruline ignoreerida. Ilmselgelt Vici armus veinidesse ja por favor – daami 34-ndaks sünnipäevaks kinkis tema kallis abikaasa talle veinimõisa koos põldudega Californias.

Mis muudab selle veinimõisa eriliseks on fakt, et veini valmistatakse selles veinimõisas vaid pere ja sõprade rõõmuks ja osta neid veine ei saa.

Post Malone – Maison No 9

Prantsusmaa, Provance

Post Malone Rose
Mõõkade 9 – sümboliseerib väljakutsete seljatamist

Post Malone astus partnerlusse USA ühe juhtiva alkohoolsete jookide brändide tootjaga Global Brand Equities, et valmistada koos järgmine kuulus Provance´i rosé. Miks just rosé? Sest Malone´i arvates juuakse rosé´d puhkudel kui tahetakse eriti peened olla.  Ning milline räppar siis seda sooviks?

Veini nimi Maison No 9 tuleb Post Malone´i lemmik taro kaardi järgi – mõõkade 9, mis esindab takistustest ülesaamist.

Ideaalse veini jaoks valmistati ja degusteeriti ligikaudu 50 erinevat segu ja lõpptulemusena valiti rosé, mis koosneb järgmisest punastest viinamarjadest: 45% Grenache, 25% Cinsault, 15% Syrah and 15% Merlot.

https://maison9wine.com/

Brad Pitt ja Angelina Jolie – Chateau Miraval

Prantsusmaa, Provance

miraval
Kuulsuste pioneer rosé vein

Kindlasti üks kuulsamaid kuulsuste veine: Brad Pitt ja Angelina Jolie ostsid Chateau Miraval´i aastal 2008 ja pidasid aastal 2014 seal kadestamisväärselt muinasjutulised pulmad. Mõned aastad hiljem kahjuks muinasjutt lõppes ja paarike teatas lahutusest – teadaolevalt ei ole siiani suudetud jagada ca 60 miljoni väärtusega veinilossi Lõuna-Prantsusmaal.

Aga Miraval Rosé vein on väga maitsev – loodud koostöös ühe parima Prantsusmaa veinitootjaga Perrin, veinikriitikute poolt väga häid punkte saanud. Hinnaklass ca 20 eurot.

Võib väita, et “Brangelina” pani aluse rosé veinide trendile, just need kõige kuivemad ja kahvatuma värviga kvaliteetsed rosé veinid hakkasid sotsiaalmeedias lausa kulutulena levima ning tänasel päeval on kõige enam instagrammitud alkohoolne jook just nimelt rosé vein. 

https://www.miraval.com/en/home/

Bon Jovi – Hampton Water

Prantsusmaa, Languedoc

Kust sai rokkar Bon Jovi inspiratsiooni, et kolm aastat tagasi alustada veinivalmistamist?

2018-Hampton-Water-Rose-Languedoc-France
Diving Into Hampton Water või Diving Into “Bed of Rosé´s?

Nagu veini nimigi vihjab, siis muidugi nendest mõnusatest muretutest puhkehetkedest Hamptonis. Ja loomulikult on ühe õige kuulususe puhkusejook ei miski muu kui kuiv rosé! Koos oma poja Jesse´ga reisiti Lõuna-Prantsusmaale Gerard Bertrand´i juurde õpipoisiks ja selle tulemusena sündis imeline kahvatu-roosa kvaliteetne rosé vein, mille nimeks sai Diving Into Hampton Water.

Veinikvaliteeti on väga kõrgelt hinnanud ka mainekad veiniväljaanded: Wine Enthusiast 2019 – 90 punkti, Wine Spectator 2017 ja 2018 – 90 punkti ja lisaks valiti Hampton Water aastal 2018 Wine Spectatori poolt maailma parimaks rosé´ks. Hinaklaas sarnaselt Miraval´iga ca 20 eurot.

Bon Jovi tuntud laul “Bed of Rosé´s” sai just uue tähenduse. 🙂

https://hamptonwaterwine.com/

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: